מאמרים

טיולי אופני הרים בחו"ל

טיולי אופני הרים בחו"ל

אופני ההרים הפכו מזמן לאופנה פופולארית מאוד בקרב ישראלים רבים, וכמובן שבעולם כולו. מרוצים פופולאריים דוגמת ה"טור דה פראנס" המפורסם בו חוצים טובי רוכבי האופניים בעולם את צרפת הפכו כבר מזמן לאירועי ספורט פופולאריים בקנה מידה בינלאומי, כמעט כמו משחקי כדורגל או כדורסל.

בישראל ישנם אלפי בני אדם אשר זהו תחביבם מדי יום שבת שמשי – לוקחים את אופני ההרים ויוצאים עם כל המשפחה (או את מי שיש לו כוח לפדל...) לטיול בחיק הטבע.

לאחרונה פורסם כי ישנו טרנד חדש בקרב חלק מאותם חובבי טיולי אופניים מושבעים – טיולי אופני הרים בחוץ לארץ. הפרוצדורה כאן אולי מסובכת מעט, אחרי הכל – לקחת זוג אופני הרים לאזור אחר של העולם זו מטלה לא פשוטה בכלל, אך עובדה כי רבים מעדיפים לעבור את מכשלה הפרוצדוראלית ולצאת לטיולי אופניים במקומות אקזוטיים בעולם.

כמובן שאין חובה להיסחב תמיד עם האופניים האישיות שלך לצד השני של העולם (או אפילו רק עד תורכיה – יעד פופולארי לטיולי אופניים בקרב ישראלים). אפשר גם לשכור זוג אופני הרים כמעט בכל מקום בעולם בו ישנם מסלולים לטיולי אופניים, אך בכל זאת – רוכבים מנוסים רבים מעדיפים לרכב אך ורק עם זוג האופניים האישי שלהם, ועל כן מעדיפים להיסחב עם זוג האופניים שלהם מהבית, דרך המטוס ועד ליעד הטיול הנכסף מעבר לים.

את האופניים יש כמובן לשלוח בתא המטען של המטוס, כאשר בחלק מחברות התעופה ייגבה תשלום נוסף עבור המטען הלא סטנדארטי.

יעדים פופולאריים לטיולי אופניים

המשך מאמר